Účastníci expedice


Jan         Láďa  Petr
ucastnici
foto z přípravného soustředění v americkém Aspenu
© Pavel Treml

Všichni účastníci patří do skvadry salónních geografů, hlavním iniciátorem a duchovním vůdcem je emeritní klimatolog Mgr. Pavel Treml.

patron Pája

Netřeba jej blíže představovat. Nepřehlédnutelná kapacita mnoha oborů přidružených ke klimatologii. Kvůli pracovnímu nasazení se zatím žádné expedice neúčastnil, čehož kolegové vždy litovali. Ale jeho čas přijde, čehož se kolegové obávají.

Na náhrobku bude mít jednou nápis: Albertov nikdy nezapomene.


velitel Petr

Netřeba jej blíže představovat. Samozvaný velitel neschopný rozumného rozhodnutí, takže expedičních velitelství se obvykle v terénu neoficiálně ujímá Jan. Cestovatelskou erudici hodnotí čistě podle počtu zemí navštívených autostopem, nedokáže se v cizích jazycích naučit ani pozdravit a na výletech se snaží kolegy obrat o peníze fiktivním účtováním neexistujících výdajů ze společné kasy. Jeho jediným, byť pochybným, přínosem pro geografické exkurze je tvorba laciných prefabrikovaných expedičních webů.

Na náhrobku bude mít jednou nápis: Učitel Jiřího Svobody


chirurg Láďa

Nezaslouží si být blíže představován. Proslul neomaleným chováním k příslušníkům jiných kultur i kolegům, pomalým balením batohu a finančními machinacemi při rozpočítávání společných útrat. V kolektivu je přesto oblíben, ovšem hlavně proto, že se expedicí účastní jen zřídkakdy.

Na náhrobku bude mít jednou nápis: Věčný nestudent


externí podpora Jan

Netřeba jej blíže představovat. Rádoby alfa-samec expedic, jemuž ego velí si na každou výpravu brát jinou samici, avšak nepohrdne ani komorním gay výletem. Jeho přesvědčení o expertních znalostech arabské kultury je neotřesitelné, stejně jako jeho vášeň pro smlouvání o cenách. V Bille na Červeném Vrchu vešel ve známost smlouváním o ceně, i když si kupoval pouze mrkev a indulonu (tenkrát byl bez děvčete).

Na náhrobku bude mít jednou nápis: Lonely planet věřil víc než Bibli


Tyto profily účastníků expedice sepsala se sobě vlastním nadhledem a férovou nestranností kronikářka našeho kruhu Anna M.

HOME